Erkės bunda – kaip galite apsaugoto savo augintinius?

Šylant orams ir saulei vis dažniau ritinėjantis žeme, bunda ir erkės.

Prabudus erkėms nepamirškite augintinius apsaugoti nuo jų pernešamų ligų. Apsaugos priemonių yra labai didelė įvairovė:

  • Augalinės arba cheminės kilmės;
  • Naudojimo būdai: lašiukai lašinami ant odos, keteros srityje, tabletės, kurios veikia nuo vieno mėnesio iki trijų, antkakliai, kurie jūsų augintinį saugos nuo trijų iki aštuonių, devynių mėnesių, purškiamos priemonės.
  • Veikimo būdas: žudančiai, atbaidančiai, žudančiai ir atbaidančiai.

Esant dideliam erkių paplitimui, preparatus tarpusavyje galima derinti tarpusavyje, taip sukuriama  didesnė apsauga.

Kokias ligas perneša erkes mūsų augintiniams?

Dažniausiai sutinkama liga yra babeziozė. Babeziozė yra liga, kurią sukelia parazitiniai Babesia spp. pirmuonys, pažeidžiantys raudonuosius kraujo kūnelius (eritrocitus). Žinoma daugiau kaip 100 Babesia spp. rūšių, iš kurių daugelis jų sukelia sunkius susirgimus gyvūnams.

Erlichiozė –  bakterijų erlichijų (Ehrlichia) sukeliama infekcinė liga. Erkei įsisiurbus, erlichijos patenka į gyvūno kraują ir pradeda daugintis baltuosiuose kraujo kūneliuose – leukocituose. Anaplazmozė arba infekcinė trombocitopenija – bakterinės kilmės liga, turinti įtakos gyvūnų trombocitams, kurie yra atsakingi už kraujo krešėjimą.

Kokie ligos simptomai pasireiškia susirgus bent viena iš erkių platinamų ligų?

Augintinis tampa vangus, labai sumažėja fizinis aktyvumas, praranda apetitą ir nenori lakti vandens, pakyla kūno temperatūra, gleivinės pabąla, šlapimas tampa rudos spalvos lyg nestiprios kavos. 

Pastebėjus bent vieną iš išvardintų simptomų reikia nedelsiant kreiptis į veterinarijos kliniką, kad būtų atlikti kraujo tyrimai, kraujo citologinis tyrimas, bendra apžiūra ir paskirtas tinkamas gydymas.