veterinarijos centras džo

Kraujo tyrimai

Kodėl reikia atlikti kraujo tyrimus?

Kraujo tyrimai yra greičiausias ir efektyviausias būdas įvertinti gyvūno organizmo būklę. Tai organizme vykstančių procesų veidrodis, padedantis identifikuoti uždegiminius procesus, alergines reakcijas, vidaus organų būklę bei kitas patologijas. Dažniausiai atliekami kraujo morfologiniai ir biocheminiai tyrimai, taip pat kraujo genetiniai tyrimai.

 

Ką parodo kraujo biocheminis tyrimas?

Kraujo biocheminis tyrimas parodo kraujo serumo cheminę analizę. Kraujo serume yra daug biocheminių medžiagų tokių kaip baltymai, fermentai, lipidai, angliavandeniai, hormonai ir kt. Šių medžiagų koncentracija suteikia informacijos apie vidaus organų bei medžiagų apykaitos būklę. Tyrimo rezultatai leidžia įvertinti, kuri organų sistemos veikla yra sutrikusi, ligos stadiją, sunkumą bei galimas prognozes.

Kas yra biocheminis profilis?

Kraujo serume yra labai daug biocheminių medžiagų, kurias tam tikrais atvejais yra netikslinga tirti kiekvieną kartą. Dėl to biocheminių medžiagų tyrimai yra suskirstyti į mažesnes grupes, vadinamais kraujo biocheminiais profiliais (panelės). Bendras biocheminis profilis apima daugybę rodiklių, kurių tikslas įvertinti įvairių organų būklę, o, pavyzdžiui, į inkstų profilį yra įtraukiamas mažesnis rodiklių skaičius, susijęs konkrečiai tik su inkstais. Koks biocheminis profilis reikalingas jūsų augintinio sveikatos būklės įvertinimui, nustato veterinarijos gydytojas.

 

Ką nustato morfologinis (bendras) kraujo tyrimas?

Morfologinio kraujo tyrimas nustato kraujyje cirkuliuojančių ląstelių – eritrocitų, leukocitų, trombocitų koncentraciją, tūrį, pasiskirstymą. Šis tyrimas veterinarijos gydytojams padeda diagnozuoti įvairias kraujo ligas, mažakraujystę, kraujo vėžį (leukemiją), dehidrataciją (skysčių trūkumą), alergines reakcijas, ūmų bei lėtinius uždegimus.

Kraujo tyrimus rekomenduojama atlikti ne tik gyvūnui susirgus, bet ir profilaktiniais tikslais, kadangi jų pagalba galime diagnozuoti ir ankstyvąsias ligos stadijas, kuomet ligos klinikiniai simptomai dar nepastebimi.

“Džo” veterinarijos centre kraujo tyrimus atliekame moderniais IDEXX kraujo analizatoriais, kurių pagalba rezultatai gaunami greitai ir ypatingai tikslūs.