augintiniu alergijos

Sezoninės kačių ir šunų alergijos

Daugelis naminių gyvūnų kenčia dėl alergijų. Padidėjas savęs laižymas, kramtymas, kasimas gali sukelti šunims ir katėms rimtesnių sveikatos problemų, tokių kaip infekcija.

Simptomai:

Simptomai gali būti sezoniniai. Dažniausiai suintensyvėja kada atšyla oras, prasideda augalų žydėjimas. Taip pat alergijos gali būti ištisai, nepriklausomai nuo oro ar augalų žydėjimo meto.

Katėms:

  • Pasikartojantys odos ar ausų uždegimai/infekcijos
  • Čiaudėjimas

Šunims:

  • Paraudimai/niežėjimas aplink akis
  • Vandeninga sloga (bėganti nosis)
  • Padidėjas plaukų slinkimas
  • Išplikimas

50 procentų naminių gyvūnėlių savininkų nesuvokia, kad jei jų augintinis yra alergiškas žiedadulkėms, pavasario sezono metu būklė gali pablogėti.

Dažni alergenai

Blusos yra viena dažniausių priežasčių atsirasti alergijai. Užtenka vienos blusos, kad ji galėtų sukelti alergiją.

Prevencija:

Periodiškai naudoti priemones, kurios apsaugo nuo blusų ir taip užkirsti kelią joms daugintis ir sukelti alergiją.

Žiedadulkės, pelėsiai, dulkių erkutės, pleiskanos ir kitos aplinkos medžiagos, kurios yra įkvėpiamos arba turi sąlyti su oda.

Prevencija:

Simptominis gydymas taikans vaistus, kurie palengviną reakciją su alergenu arba taikyti imuno terapiją, taip sušvelninant imuninį atsaką. Patalpų tvarkymas, jei kaltininkas yra pelėsis ar dulkių erkutės.

Maistas. Maiste esanti kuri nors sudėtinė medžiaga gali būti netoliaruojama augintinio. Gali pasireikšti odos problemos, vėmimas, viduriavimas.

Prevencija:

Keisti pašarą, nebutinai į gydomąją liniją, gali tikti ir kitas kasdienis pašaras, kitos sudėties, kuris bus toleruojamas gyvūno.